Закрыто Помогите - вирус: Win32/Autorun. Agent. UD worm

Тема в разделе "Лечение компьютерных вирусов", создана пользователем Boldin, 10 фев 2014.

Статус темы:
Закрыта.
  1. Boldin
    Оффлайн

Boldin Новый пользователь

Симпатии:
    0
    Я болгарин. Несколко ден тому назад появился вирус Win32/Autorun. Agent.UD worm, которой поразил папку Users/Public. NOD32 непреривно дает сигнал об него. Не могу очистит! Дайте мне совет об лечение. Мой Виндовс Win7.
    Очень спасибо!

2. akok
    Оффлайн

akok Команда форума Администратор

Симпатии:
    13.941
    Boldin, приветствую! Сможете подготовить логи?
    --- Объединённое сообщение, 10 фев 2014 ---
    Если возникнут проблемы в понимании правил, то обратитесь к icotonev он тоже из Болгарии :)

Последнее редактирование: 10 фев 2014
    thyrex нравится это.
  3. icotonev
    Оффлайн

icotonev Ассоциация VN

Симпатии:
    1.641
    Здравейте..Аз съм оня който обвинихте че е лъжец..! Наясно ли сте с изискванията тук..и какви дневници трябва да подготвите с анализ на система..?
    Ако не ..въпреки че ме обидихте директно...мога да ви помогна..! :)

Прочетете и следвайте тези стъпки: http://safezone.cc/threads/pravila-oformlenija-zaprosa-o-pomoschi.15/

Последнее редактирование: 11 фев 2014
  4. Boldin
    Оффлайн

Boldin Новый пользователь

Симпатии:
    0
    Отговорът ми е към icotonev:
    Явно сте много чувствителен, когато ви се каже истината. Прегледах всичко което сте писали в Калдата и го изпробвах. Уверих се, че методът ви не работи, това ме принуди да напиша постинга и да продължа търсенето за начин за лечение. Съжалявам господине, все още нямам вяра на вашите методи и Ви го казвам директно. Един Ваш съвет би трябвало да даде резултат още поне при 2-я опит, но видях цялата ви кореспонденция и резултата.
    Сега, тъй като и аз си имам някакъв стар опит ще споделя как върви борбата с тоя вирус. Всъщност той е открит преди почти 4 г. , автостартира и е с висок риск за машините. НОД32 го индексира, но не го чисти, Malwarebits -също го открива, но не го чисти(тая програма ми е препоръчана от много хора за него). Касперски също го открива но с друго име Backdoor... Има инструменти за чистене, но не пожелах да я инсталирам, защото пазя стари спомени от нея, които също ме спряха.
    Продължих да чета и... интересно-на едно място препоръчват да се ползва, несериозната за мен, антивирусна програма AVG. Ползвал съм я в минало време без съществен успех и почти я бях забравил.
    Все пак инсталирах последната версия, регистрирах я и... тя го хвана и почисти. Наложи се да повторя и допълнително откри следи от него. От тоя момент до сега (минаха повече от 24 часа) вирусът не се е появявал. AVG инсталира някаква защитна стена, която явно го спира. Все още не съм убеден, че причината за появата му не е външна. Това е накратко. Мога да ви го пратя, тъй като го свалих, за да се опитате с вашите методи да го махнете, но вие се сърдите. Е, аз не се сърдя, но и не се извинявам. При мен нещата са директни и откровени.
    Позволих си обаче да ползвам линка към тоя сайт който сте сложили под името си и за това ви благодаря, въпреки, че досега сайтът не ми е помогнал с нищо. Надявам се това да е крайният резултат, защото за мен следва преинсталация на Уиндоус.
    Жив и здрав г-н Тонев!

5. icotonev
    Оффлайн

icotonev Ассоциация VN

Симпатии:
    1.641
    Значи решихте проблема със инсталиране на антивирусна програма AVG..!;)
    Ще изпълните ли правилата които се изискват тук..?

6. regist
    Оффлайн

regist гоняюсь за туманом Ассоциация VN/VIP VIP Разработчик

Симпатии:
    5.265
    Boldin, если вы хотите чтобы мы вам помогли, то выложите логи согласно правилам раздела. Потом по логам будет видно, что у вас в системе творится и как лечить.

Последнее редактирование модератором: 11 фев 2014
Статус темы:
Закрыта.

Поделиться этой страницей